Wydarzenia

Wydarzenia

Kwiecień, 2024

05.04.2024 piątek, 5 kwietnia 2024
Brak wydarzeń
Wydarzenia
Kategorie
The First American Novels - spotkanie Book Club

The First American Novels - spotkanie Book Club

11.12.2023, 18:00

Zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach BOOK CLUB prowadzonego przez panią Karolinę Kowalską w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 Centrum Informacji im. Jana Nowaka Jeziorańskiego. 
Na spotkaniu The First American Novels 11 grudnia o godzinie 18:00 będą omawiane fragmenty książki Marka...

Spotkania z rękodziełem - warsztaty

Spotkania z rękodziełem - warsztaty

07.12.2023, 16:00

W dniu 7 grudnia od godziny 16:00 zapraszamy do Wypożyczalni nr 81 na warsztaty z cyklu "Spotkania z rękodziełem". Tym razem będziemy robić koszyczki ze sznurka. 
W związku z trwającym remontem w Bibliotece przy ul. Świętojańskiej warsztaty zostają przeniesione do Wypożyczalni nr 81 przy ul...

Mikołajki w Bibliotece MDM

Mikołajki w Bibliotece MDM

06.12.2023, 10:00 - 19:00

W dniu 6 grudnia Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 7 z Oddziałem dla Dzieci (Biblioteka MDM) przy ul. Marszałkowskiej 55/73, zaprasza dzieci na Mikołajki na MDM-ie:
- ubierzecie z nami choinkę w stylu zero waste,
- wypożyczacie książki? - otrzymacie mikołajkowy prezent (akcja potrwa przez...

Spotkanie Undergroundowego Klubu Książkowego w Wypożyczalni nr 86

Spotkanie Undergroundowego Klubu Książkowego w Wypożyczalni nr 86

04.12.2023, 18:00

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 86, ul. Nowogrodzka 43 (budynek Urzędu Dzielnicy Śródmieście) zaprasza w poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:00 na ósme spotkanie Undergroundowego Klubu Książkowego.
Czytamy "Ominąć święta" Johna Grishama, ale można też "Pod śniegiem" Petry Soukupovej.
Zgłos...

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.