Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 105

Kierownik
Agnieszka Zawadzka
Standardowe godziny otwarcia
poniedziałek - piątek: 10:00-19:00
O placówce

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 105 świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów, reprografii dokumentów oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego.

Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać osoby pełnoletnie, które: wypełniły kartę zapisu, zapoznały się z Regulaminem i otrzymały kartę wstępu.

Dzieci i młodzież mogą korzystać z zasobów Biblioteki za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z Biblioteki.

Wypożyczalnia serdecznie zaprasza do korzystania z bogatych zbiorów, gdzie w miłej atmosferze, kompetentni pracownicy tej placówki z chęcią pomogą Państwu uzyskać wszelkie informacje.

Placówka powstała w 1955 roku - szczyci się wieloletnią tradycją rzetelności i wysokiej jakości świadczonych usług bibliotekarskich.

Przytulne i kameralne wnętrze pozwoli na oderwanie się od codziennych spraw i ucieczkę w świat książki.

Księgozbiór obejmuje:

  • literaturę piękną
  • beletrystykę w języku angielskim
  • literaturę popularnonaukową

Zbiory specjalne:

  • zbiór muzyczny: ponad dwa tysiące tytułów płyt audio CD polskich i zagranicznych wykonawców – nowości rocka, popu, hip-hopu, muzyki klubowej, filmowej i poważnej
  • książka mówiona
  • multimedia

Czasopisma:

  • Gazeta Wyborcza
  • bezpłatny dostęp do Internetu - 3 stanowiska (wyłącznie dla czytelników Biblioteki Śródmieście)
  • wychodzimy naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych – realizujemy zamówienia telefoniczne, pomagamy w wyborze tytułów i dostarczamy książki do domu
  • aby być na bieżąco z wydarzeniami na świecie, trzeba mieć dostęp do najświeższych informacji. Dlatego oferujemy naszym Czytelnikom trzy stanowiska stałego dostępu do internetu

Wydarzenia

Kwiecień, 2024

12.04.2024 piątek, 12 kwietnia 2024
Brak wydarzeń

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.