Legimi - darmowy dostęp do ebooków

Biblioteka we współpracy z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – udostępnia bazę ponad 22 000 e-booków. Miłośników e-booków zapraszamy do zgłoszeń mejlowych w dniu wydawania kodów do godziny 12:30. W mejlu należy podać nr karty BSR - na jej podstawie można otrzymać specjalny kod dostępu. 
Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie www.legimi.pl/mazowieckie. Od tego momentu można korzystać z usługi przez miesiąc. Jeśli Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca, kod ten wygasa.
 

Zasady korzystania z e-booków Legimi:

  1. Aby bezpłatnie korzystać z serwisu Legimi Czytelnik musi posiadać ważną kartę Biblioteki. Kod uprawniający do korzystania z e-booków wydawany jest na podstawie zgłoszeń mejlowych.
  2. Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  3. Aktywacja konta następuje po rejestracji i wpisaniu otrzymanego kodu na stronie Legimi - www.legimi.pl/mazowieckie
  4. Instrukcja korzystania z serwisu Legimi zamieszczona jest na stronie www.legimi.pl/mazowieckie
  5. Jeśli Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca kod ten wygasa.
  6. Czytelnik może pobrać jeden kod aktywacyjny.

Kolejne terminy wydawania kodów Legimi:

  • 18.12 poniedziałek
     

Kody dostępne są w tych dniach od godziny 12:30. 
Czytelnik ma możliwość otrzymania tylko jednego kodu Legimi lub jednego kodu Empik na 30 dni.

Działalność i patronat

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.